Büyük Kolej


Büyük Kolej

Kurumumuz, eğitim ve öğretim çalışmalarına, Türk Milli Eğitimi'nin amaçları doğrultusunda yetişen gençlerimizi daha yapıcı, yaratıcı, verimli kılmak ve öğrendikleri bilgileri pekiştirerek yetenekleri doğrultusunda gelişmelerini sağlamak amacıyla Özel Eğitim Kurumları Kanunu çerçevesinde 1951 yılında BÜYÜK DERSHANE' yi hizmete açarak başlamıştır.

Büyük Dershane'nin giderek artan başarısı, çevremizin ve velilerimizin sürekli istekleri karşısında, eğitimde daha geniş kapsamlı hedeflere ulaşmak amacıyla 1986–1987 öğretim yılında Demirtepe' de BÜYÜK KOLEJ' in ilk ve orta kısmı açılmıştır.

350 öğrencisiyle ulusal eğitim kervanına katılan okulumuzun öğrenci kapasitesi her yıl daha da artmıştır. Artan talepler karşısında, çağdaş teknolojiye uygun, modern yapıya sahip bir binaya gereksinim duyulmuş ve Ankara'nın en seçkin semtlerinden biri olan Gaziosmanpaşa ile Küçükesat arasındaki arsamıza yeni okulumuzun yapımı için girişimler başlatılmıştır.

1 Nisan 1989 tarihinde, Ankara Valisi Sayın Saffet Arıkan Bedük tarafından temeli atılan okulumuz, 18 Nisan 1990 tarihinde Milli Eğitim Bakanı Sayın Avni Akyol tarafından hizmete açılmıştır.

Büyük Kolej 2138 öğrenci kapasitesiyle sınırlandırılmıştır. 24'er kişilik sınıflarda çağın en son teknik özellilerine sahip video ve bilgisayar donanımlı dil ve fen laboratuarlarında en seçkin öğretim kadrosuyla eğitim yapılmaktadır. Spor, tiyatro, konferans gibi etkinliklerin yapıldığı çok amaçlı salonumuz ve yüzme havuzumuz öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur.

İnternet kanalıyla öğrencilerimizin ve velilerimizin istedikleri anda her alandaki gelişmeleri öğrenmelerine ve dünya ile bütünleşmelerine olanak sağlanmıştır. Internet WEB adresimiz www.buyukkolej.k12.tr ve e-mail adresimiz buyukkolej@buyukkolej.k12.tr'dir.

Mevcut binamızın da artan öğrenci taleplerini karşılayamaması nedeniyle okulumuzun hemen karşısında yeni bir bina yapılmıştır. Bu yeni binamız ilkokul için ayrılmış olup 1996-1997 öğretim yılında Cumhurbaşkanımız Sayın Süleyman Demirel tarafından hizmete açılmıştır. Yeni binamızda 8 derslik, 4 anasınıfı, etüt, resim, elişi ve müzik salonları, 1 kapalı oyun alanı, 1 kapalı spor salonu, trafik eğitim parkı ve oyun parkı bulunmaktadır.

Kuruluşundan bu yana pek çok ulusal ve uluslararası etkinlikte yer alarak bu alanda da sesini duyuran okulumuz 2000 yılında üye olduğumuz CIS (Uluslararası Okullar Birliği) tarafından 2006 yılında akredite edilerek dünyanın seçkin uluslararası okulları listesindeki yerini almıştır.

Büyük Kolejin Amacı; Atatürk İlkelerine bağlı, en az iki dil bilen, bilgisayar kullanan dilediği üniversiteye girme oranı üst düzeyde, aydın ve bilinçli gençler yetiştirmektir. Maddi ve manevi olanaklarımızı yarının Türkiye'sini oluşturacak çocuklarımıza sunmanın ve amaçlarımıza ulaşmanın onur ve kıvancını daima duymaktayız.

Büyük Kolej Felsefe ve Hedefleri

21. yüzyılı şekillendirecek olanlar, nitelikli bireylerdir. Atatürk ilke ve devrimlerinden ödün vermeden, global dünyanın zorluklarıyla baş edip fırsatlarını değerlendirebilmek, çok yönlü bir yeterlilik ve sorumluluk gerektirir. Böyle bir dünyada başarılı olabileceklerin, yüksek bir akademik ve sosyal donanıma sahip, paylaşımcı ve katılımcı bireyler olmaları gerekmektedir. Büyük Kolej, bu nitelikte bireyleri yetiştiren bir eğitim kurumudur ve olmaya da devam edecektir.

Felsefemizin ışığında Büyük Kolej’de;

- Çift dilli eğitimde dünya standartlarını yakalamayı hedefleyen, uluslararası anlayışı benimseyen örnek bir eğitim kurumu olma,
- Bireysel farklılıkları göz önünde bulundurarak öğrenci merkezli eğitimin uygulandığı etkili bir öğrenme ortamına sahip olma,
- Bireysel öğrenme, karşılıklı anlayış ve toplum bilincinin en üst düzeyde yaşanabilmesi için öğrenci ve eğitim kadrosunu sayı yönünden ideal ölçülerde koruma,
- Teknolojik donanıma sahip, çevreye duyarlı, moral değerleri yüksek ve barışa önem veren Büyük Kolejliler yetiştirme yönünde ilerlemekteyiz.

Büyük Kolej, eğitim, kayıt kabul, burs programları ile spor ve diğer akademik programların uygulanmasında ırk, renk, cinsiyet, milli ve etnik köken, din veya engelli ayrımı yapmadan eşitlik politikası uygulamaktadır.

Büyük Kolej İletişim Bilgisi
Adres : Bağlar Cad. No:184 06700 Gaziosmanpaşa - Ankara
Hülya Sokak No:7 06700 Gaziosmanpaşa - Ankara
Tel. : 0 312 446 66 76 (Pbx)
Faks : 0 312 446 41 01
Web Sitesi : www.buyukkolej.k12.tr
E-posta : buyukkolej@buyukkolej.k12.tr

« Geri Yukarı Facebook'ta Paylaş


Sizde Yorum Yapın!

Adı Soyadı: Yorum:
e-posta:
*lütfen gerekli alanları doldurunuz!
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan benimilim.com veya alt sayfaları hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.